Açılan Dersler

 • E-Öğrenme uygulamasının bu modülünde; Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, 9-15 Ocak 2011 tarihleri arasında Muğla-Akyaka/Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde gerçekleştirilen kamu personeline yönelik, 40 saatlik "Korunan Alanlar, Biyolojik Çeşitlilik ve Deniz Koruma Alanlarına Giriş" temalı Eğitim Semineri'nde hazırlanan sunumlar kullanılmıştır. Ders içerikleri sunumlar ve ders notlarından oluşmaktadır.

 • E-Öğrenme uygulamasının bu modülünde; Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında deniz ve kıyı koruma alanlarının finansal sürdürülebilirliğini geliştirmek için, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün Ankara'daki İzin ve İşletmeler Şube Müdürlüğü (İş Geliştirme Birimi) ile Fethiye-Göcek, Köyceğiz-Dalyan, Datça-Bozburun, Gökova ve Foça Özel Çevre Koruma Bölgeleri ile Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nda alan yönetiminde çalışan personelin eğitimi için hazırlanan sunumlar kullanılmıştır.

 • Bu dersler Küresel Çevre Fonu (GEF) mali desteğiyle T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü (TVKGM) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Temsilciliği (UNDP Türkiye), T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ortaklığında yürütülen Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında hazırlanmıştır.

  © 2012 Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü

  Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Devlet Yolu. (Dumlupınar Bulvarı) 9 km. Çankaya/ ANKARA

  Tel: 0 (312) 222 12 34

  Faks: 0 (312) 222 26 61

  http://www.csb.gov.tr/gm/tabiat

  www.dka.gov.tr

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)

  Birlik Mahallesi 415. Cadde No: 11 06610 Çankaya/Ankara

  Tel: 0 (312) 454 11 00

  Faks: 0 (312) 496 14 63

  www.undp.org.tr

  Düzelti: Gülhan Badur Özden, Güner Ergün, Gülden Atkin Gençoğlu, Ebru Yazıcı, Kübra Ceviz ve Harun Güçlüsoy

  Tasarım: rtb Eğitim | Teknoloji | Danışmanlık

  Bu sunumlar, T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü (TVKGM) ve Birleşmiş Milletler resmi belgesi olarak düşünülmemelidir.
Takvim atla

Takvim

Paz Pzt Sal Çrş Prş Cum Cmt
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Çevrimiçi Kullanıcılar atla

Çevrimiçi Kullanıcılar

(Son 5 dakika)
Hiçbiri
E-Öğrenme Kılavuzu atla

E-Öğrenme Kılavuzu

1. Adım: E-Öğrenme uygulamasındaki dersleri takip etmek için öncelikle kayıt yaptırmak gerekmektedir.  Kayıt için sisteme girdiğiniz e-posta ile kaydınızı onayladıktan sonra sisteme girebilirsiniz.

2. Adım: E-Öğrenme uygulamasında dersler iki modül olarak uygulanmaktadır. İlk modülde; Korunan Alanlar, Biyolojik Çeşitlilik ve Deniz Koruma Alanları konularında sunumlar ve ders notları (pdf)  bulunmaktadır. 

3. Adım: E-Öğrenme uygulamasının ikinci modülünde; Çevre Ekonomisi, Denizel Biyolojik Çeşitlilik, Finansal Sürdürülebilirlik, Pazarlama ve Doğal Kaynak Envanteri ve Yönetimi konularında sesli sunumlar, ders notları (pdf) ve değerlendirme soruları bulunmaktadır.

4. Adım: E-Öğrenme uygulamasının sonunda uygulama ile ilgili kısa bir anket bulunmaktadır. Bütün modüller tamamlandıktan sonra katılım belgesi verilmektedir.

Önemli:  Katılım Belgesi alınması için sunum takipleri puanlandırıldığını ve değerlendirme soruları başarısına eklendiğini unutmamak gereklidir.